Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ЗНО

Дата: 6 травня 2020 о 14:17, Оновлено 13 жовтня 2022 о 11:56

ЗНО-2023

ЗНО-2022

ЗНО-2021

ЗНО-2020

Зовнішнє незалежне оцінювання

Про дати проведення ЗНО і вступної кампанії

Міністерство освіти визначило орієнтовні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання і вступної кампанії при різних варіантах завершення карантинних заходів в Україні.

За інформацією МОН, назаразі відомством розглядаються два варіанти строків проведення ЗНО і вступної кампанії — у випадку завершення карантину у травні-червні та у серпні 2020 року.

Варіант 1. Завершення карантину на початку травня або на початку червня

    проведення пробного ЗНО — травень або червень;

    основна сесія ЗНО — 25 червня - 17 липня;

    результати ЗНО не пізніше — 31 липня;

    видача атестатів не пізніше — початок серпня;

    додаткова сесія ЗНО — 28 липня - 11 серпня;

    старт реєстрації е-кабінетів вступників — 1 серпня;

    творчі конкурси, вступні іспити — 1 - 12 серпня (контракт до 22 серпня);

    прийом документів — 13 - 22 серпня;

    зарахування на бюджет — 1 вересня;

    початок навчання першокурсників — 15 вересня.

Варіант 2. Завершення карантину на початку серпня

    проведення пробного ЗНО — початок серпня;

    основна сесія ЗНО — 17 серпня - 4 вересня;

    результати ЗНО не пізніше — 17 вересня;

    видача атестатів не пізніше — другої половини вересня;

    додаткова сесія ЗНО — 22 вересня - 6 жовтня;

    старт реєстрації е-кабінетів вступників — 25 вересня;

    творчі конкурси, вступні іспити — 25 вересня - 3 жовтня (контракт до 13 жовтня);

    прийом документів — 4 - 13 жовтня;

    зарахування на бюджет — 23 жовтня;

    початок навчання першокурсників — 2 листопада.

Водночас, після карантину пропонують організувати додаткові консультації для учнів 11-х класів із предметів, які вони обрали для проходження підсумкової атестації у формі ЗНО.

Пробне ЗНО

У зв’язку з продовженням всеукраїнського карантину до 11 травня 2020 року проведення пробного ЗНО відтерміновується.
Нові дати буде визначено до 21 травня з урахуванням ситуації із можливим продовженням карантину.

Просто про ЗНО-2020

Загальна інформація

Основне про ЗНО

Підготовка до ЗНО

Пробне ЗНО

Реєстрація

Графік ЗНО

НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

від 09.04.2020 №487«Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

від 06.04.2020 №480 «Про внесення змін до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 19.02.2020 №246 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України щодо державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання»


Лист МОН від 03.02.2020 №1/9-64 «Методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з інозмених мов у 2019/2020 н. р.»


від 17.12.2019 №1575 «Про затвердження Змін до Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання»


від 12.12.2019 №1554 «Про затвердження Змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

ЗНО-2019. Що необхідно знати?

У 2019 році державна підсумкова атестація в старшій школі, як і минулого року, відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО. Пропонуємо учасникам тестування ознайомитись з найбільш актуальною інформацією щодо проведення тестування. 

Програми ЗНО

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти». Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

Пробне зовнішнє оцінювання

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників з процедурою проведення тестування. Участь у пробному тестуванні є добровільною. Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 8 січня та триватиме до 31 січня 2019 року. Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти. Участь у пробному ЗНО є платною. 

Вибір предметів ЗНО

Для вступу до вишу для навчання за освітнім рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів. У 2019 році прийматимуться сертифікати отримані у 2017-2019 роках, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов за 2017 рік.

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені умовами прийому до вишів, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом. 

Якими будуть тести ЗНО у 2019 році

Особливості кожного тесту визначені характеристиками сертифікаційних робіт ЗНО, якими встановлені форми тестових завдань, час на їх виконання, методологія оцінювання завдань, розподіл за частинами, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та як вступний іспит до вишів тощо.

У порівнянні з 2018 роком, структура тестів зовнішнього незалежного оцінювання, форми тестових завдань та схеми нарахування балів за виконання завдань не зазнали змін. Також, не змінено час, що буде відведено на виконання завдань тестів. 

Реєстрація на ЗНО

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 5 лютого. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня. Випускники минулих років можуть зареєструватися на ЗНО до 25 березня 2019 року.

Особа, яка реєструється для проходження тестування, має подати до відповідного регіонального центру оцінювання комплект реєстраційних документів. Порядок реєстрації буде оприлюднено на початку 2019 року.

Графік ЗНО

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня тестом з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іноземних мов та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 4 червня по 13 червня 2019 року. 

 ЗНО і ДПА

Результати ЗНО з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. Зокрема, випускники шкіл, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти мають скласти ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період XX - початок XXI століття) за вибором учня та одного із навчальних предметів із запропонованого переліку. 

Учні закладів професійної та вищої освіти, які в 2019 році завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, також складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Учням, слухачам або студентам закладів професійної та вищої освіти буде необхідно скласти ДПА у формі ЗНО з двох навчальних предметів: української мови, а також математики або історії України за вибором.

Результати ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики, української мови та літератури, фізики відбудеться не пізніше 14 червня 2019 року; оголошення результатів з іноземних мов та біології – не пізніше 20 червня 2019 року; оголошення результатів з історії України, географії та хімії – не пізніше 25 червня 2019 року.

Власне висловлення з української мови

Відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення є одним з найважливіших завдань у тесті з української мови та літератури. Учасники тестування можуть скористатись безкоштовним збірником матеріалів та дізнатись, як краще діяти на тестуванні при написанні власного висловлення. 

Національні меншини

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

ЗНО-онлайн

При підготовці до складання тестів учасники ЗНО можуть скористатись найбільшою безкоштовною онлайн-базою тестів зовнішнього незалежного оцінювання. На сайті «ЗНО онлайн» розміщені всі тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2018 років, а також тести, що пропонувались вступникам під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2018 років. Частина тестів доповнена коментарями фахівців. 

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2019

    МАТЕМАТИКА

    21 травня

   УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

    23 травня

   АНГЛІЙСЬКА МОВА  

    28 травня

   ФІЗИКА 

    30 травня

   ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 

    04 червня

   БІОЛОГІЯ 

    06 червня

   ГЕОГРАФІЯ

    11 червня

   ХІМІЯ 

    13 червня

Про проведення ПРОБНОГО зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 13.10.2017р. №150 "Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році", з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО, в 2018 році пробне ЗНО відбудеться:
24 березня - з української мови і літератури;
31 березня - з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

Реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні проводитиметься з 09 до 31 січня 2018 року.

Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника складає 129 грн. 00 коп.

Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (з урахуванням реєстраційних даних учасників пробного ЗНО).

Оплату квитанцій можна здійснити в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг до 06 лютого 2018 року включно.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Варто також наголосити на тому, що 2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Наказ про звільнення від ЗНО

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.